Sunmonu, T. O: Courses Taught

  1. Ag. Head, Department of Biochemistry, FUNAAB (May 2012 to Date)

  2. Postgraduate Coordinator, Dept. of Biochemistry, FUNAAB (Jan. 2012 to Date)

  3. Member, Departmental Board of Examiners, FUNNAB    (Sept. 2011 – Date)

  4. Member, Departmental Board of Examiners, UNILORIN  (Mar. 2003–Sept.2010)

  5. Assistant Staff Adviser, National Association of Biochemistry Students (University of Ilorin Chapter)        (Jan. 2004 – Dec. 2005)

  6. 200 Level Students Academic Adviser, UNILORIN    (April, 2006 – Nov., 2006)

  7. Staff Adviser, National Association of Biochemistry Students (University of Ilorin Chapter)        (Nov., 2006 – Dec., 2008)

  8. 400 Level Students Academic Adviser, UNILORIN    (Nov., 2006 – Dec., 2008)

  9. Departmental Examination Officer, UNILORIN    (Oct., 2007 – Dec., 2008)

 

Leave a Reply